Pomoc drogowa z Sanoka, laweta i holowanie

Dla każdego kierowcy usterka samochodu w trakcie podróży to bardzo stresująca sytuacja. Najczęstsze przyczyny, które uniemożliwiają dalszą podróż to potocznie określane „złapanie gumy”, usterka silnika lub hamulców. Warto wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji i co zrobić zanim zostanie wezwana pomoc drogowa Sanok.

Zabezpiecz pojazd i pasażerów – poradnik pomocy drogowej.
Pierwsza sprawą, która należy uczynić natychmiast gdy mamy awarię naszego samochodu, to zasygnalizowanie innym uczestnikom ruchu tego zdarzenia. Do tego celu służą światła awaryjne, które należy włączyć niezwłocznie, celem ostrzeżenia przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Idealnie byłoby stanąć na poboczu drogi lub zatoce serwisowej ale czasem nie jest to możliwe i wtedy właściwe oznaczenie pojazdu wyłączonego z ruchu jest priorytetowe. Zanim Ty i pozostali pasażerowie opuścicie pojazd, załóżcie kamizelki odblaskowe. To szczególnie ważne gdy awaria zdarzyła się w miejscu nieoświetlonym lub nocą poza terenem zabudowanym. Faktem jest, że polskie przepisy nie nakazują kierowcom posiadania kamizelek odblaskowych w pojeździe (jest to jednak obowiązkowe w wielu krajach europejskich). Co istotne, że jeśli zamierzasz poruszać się poboczem drogi poza terenem zabudowanym, by udać się po pomoc lub na stację benzynową, stajesz się pieszym, na którym już ciąży taki obowiązek. Ważne jest, by nie pozostawać w uszkodzonym pojeździe tylko wyjść z niego w bezpieczne miejsce. Podróżujący z dziećmi, szczególna uwagę powinni skierować w ich stronę. W stresie związanym z usterką auta, nie jest trudno o brak nadzoru nad milusińskimi co może skończyć się nieszczęśliwie. Zabezpiecz miejsce postoju samochodu ustawiając w odpowiedniej odległości i widocznie dla innych uczestników ruchu drogowego, trójkąt ostrzegawczy. Jeśli zdarzenie ma miejsce na drodze ekspresowej lub autostradzie, trójkąt należy ustawić ok 100 m od pojazdu. Jeśli znajdujemy się poza terenem zabudowanym ta odległość to 30 -50 m, natomiast w terenie zabudowanym ok 1 m. Pomoc drogowa Sanok.

Ustal zakres usterki – laweta czy holowanie?
Gdy pojazd i pasażerowie są już odpowiednio zabezpieczeni, sprawdź, o ile to możliwe, co wydarzyło się z Twoim pojazdem i jakiej pomocy potrzebujesz. Trzeba ocenić czy jesteś w stanie poradzić sobie z usterką sam czy konieczna będzie pomoc drogowa Sanok. Jedną z dość częstych i poważnych usterek zgłaszanych szczególnie w czasie podróży, jest awaria silnika. Wtedy niezbędna będzie laweta Sanok, takiej usterki nie da się naprawić na miejscu. Często jednak awaria dotyczy uszkodzenia opony lub braku paliwa. Wtedy, po krótkiej przerwie potrzebnej na dokonanie naprawy, będziemy mogli kontynuować rozpoczętą podróż. Im bardziej profesjonalny serwis, tym szybciej jest w stanie pomóc nam w naszym kłopocie. 

Czego możemy oczekiwać od pomocy drogowej Sanok?

W zależności od rodzaju usterki, pomoc drogowa Sanok może usunąć ją na od razu lub zabrać pojazd do warsztatu celem jej usunięcia. Jeśli zdarzyło się np. zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe, z reguły pracownik pomocy drogowej może pomóc na miejscu. Niestety uszkodzenie opony, jeśli nie dysponujemy kołem zapasowym, wymaga dokonania wulkanizacji w warsztacie. W zależności od stopnia uszkodzenia opony, można spróbować wyrównać ciśnienie w uszkodzonym kole i dojechać do najbliższego punktu wulkanizacji. Ewentualnie wymienić koło na koło dojazdowe (aktualnie częściej spotykane w samochodach niż zapasowe). Na takim kole jednak mamy możliwość przejechania niewielkiej odległości i zazwyczaj nie powinno się przekraczać 80 km/h. Pamiętajmy, że jazda na pozbawionej ciśnienia oponie grozi uszkodzeniem felgi koła a wtedy koszty takiej naprawy mogą bardzo uderzyć po naszej kieszeni. Przy wyborze pomocy drogowej, zwróćmy baczna uwagę czy jest to firma profesjonalna, jak długo działa na rynku i czy możemy liczyć na jej pomoc przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Holowanie Sanok

Pojazd, w którym zabrakło paliwa lub nastąpiła usterka, może być odholowany na stację benzynową lub do warsztatu mechanicznego. Pewne wymogi muszą zostać spełnione by holować pojazd z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Przede wszystkim auto holowane, nie może być cięższe od auta holującego. Ponadto samochód holowany nie może mieć uszkodzonych elementów układu kierowniczego, układu hamulcowego lub świateł. Nie powinno się także holować pojazdów z automatyczną skrzynia biegów i ze stałym napędem na 4 koła. Ostrożność należy zachować także jeśli nasz samochód dysponuje napędem hybrydowym lub jest pojazdem elektrycznym. Zawsze gdy pojawiają się wątpliwości czy holowanie będzie bezpieczne, lepszym wyborem będzie laweta Sanok.

Laweta Sanok 

Gdy pojazd nie nadaje się do holowania lub jest zbyt uszkodzony, z pomocą przyjdzie laweta Sanok. Zabranie pojazdu na lawetę, to bardzo szybki i sprawny proces. Załadunek wykonany przez doświadczona ekipę, zajmuje co najwyżej kilka minut. Oczywiście w trakcie lawetowania samochodu, nikt nie może przebywać w pojeździe. Pojazd będzie bezpiecznie przetransportowany i przekazany w ręce profesjonalnego mechanika, który dokona naprawy naszego samochodu.