Sklep BHP w Przasnyszu

Każdy pracodawca, na podstawie art. 237 Kodeksu pracy, jest zobowiązany zapewnić swoim pracownikom środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników występujących w środowisku pracy. Zabezpieczenia te muszą być dostosowane do wykonywanej przez pracownika czynności, miejsca, warunków i czasu pracy. Pracownicy fizyczni w czasie wykonywania obowiązków muszą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Sklep BHP to pierwsze miejsce, do którego powinien skierować się specjalista odpowiedzialny za zaopatrzenie. Dobra jakościowo odzież robocza zmniejsza ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu, a sama praca jest wydajniejsza. Planując zakupy odzieży ochronnej, pojawia się jednak pytanie, czy lepiej zdecydować się na sklep BHP stacjonarny czy jednak online. Postaramy się przedstawić zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania.

Stacjonarny sklep BHP EKO

Do niedawna stacjonarne sklepy BHP nie miały konkurencji w postaci sklepów online. Wybierając buty robocze lub rękawice robocze najlepiej jest je przymierzyć, ponieważ pracownik musi czuć komfort i wygodę. Jest to możliwe tylko w sklepie stacjonarnym. Ważne jest również to, że możemy samodzielnie ocenić wytrzymałość materiału, z której wykonana jest odzież robocza. Szczególnie ważne jest to podczas wybierania specjalistycznej odzieży ochronnej, ponieważ jest ona gwarancją bezpieczeństwa pracownika. Pracownicy sklepu BHP EKO w Przasnyszu doradzą i pomogą w wyborze konkretnego modelu kurtki ochronnej, spodni roboczych czy innego produktu BHP. Jest to niezaprzeczalna zaleta sklepu stacjonarnego. Na korzyść sklepu stacjonarnego z artykułami BHP wpływa też fakt, że kupione produkty od razu lądują w zakupowym wózku. Dzięki temu nie musisz czekać kilku dni na dowóz towaru do firmy czy domu.

Internetowy sklep BHP EKO

Sklepy online zyskują coraz większą popularność. Na rynku pojawiły się również takie, które mają w swojej ofercie odzież ochronną i roboczą oraz inne akcesoria BHP. Decydując się na zakupy w takiej formie, możesz przebierać wśród setek, a nawet tysięcy produktów. Jednocześnie nie musisz jechać przez pół miasta do najbliższej hurtowni stacjonarnej i czekać w długiej kolejce do kasy. Kupując online możesz łatwo zweryfikować ceny oraz zrobić zakupy o każdej porze i w dowolny dzień tygodnia. Przy zakupach w sklepie internetowym nie musisz nawet wychodzić z domu czy biura, co niewątpliwie zaoszczędza czas, który można wykorzystać na pracę lub odpoczynek. Niezaprzeczalną zaletą zakupów online jest też fakt, że zakupione produkty zostaną dostarczone pod drzwi, bez konieczności ich samodzielnego transportu. Szczególnie ważne jest to przy zamówieniach hurtowych, gdzie duża ilość zakupionych produktów może być problematyczna przy samodzielnym transporcie. Kolejnym ważnym aspektem przy transporcie zakupów jest ich waga, co jest istotne przy zakupie np. produktów higieny jak pasty BHP czy proszki i płyny do prania – nie musimy sami ich dźwigać.